logo

Superhero Killers na turné s HoppyGo

Největší zakázka ever

Služba pro sdílení aut HoppyGo chtěla promo videa na sociální sítě, a tak se spojila s groovy kapelou Superhero Killers a zapůjčila jim několik dodávek Mercedes. Měsíc jsem měl jezdit s kapelou, sbírat materiál a udělat 4 sestřihy, které pomůžou zviditelnit Hoppy i kapelu. Nakonec vznikl ještě klip z koncertů, 26 kratších videí a mikro spotů s hláškami, 219 fotek a 5 gifů na Instagram.

Zakázka se tak zařadila mezi nejnáročnější video projekty, které jsem zatím dělal – spoustu času zabraly nejen cesty, ale i vymýšlení scénářů s ohledem na propagaci značky.

Jednoduché nebylo ani samotné natáčení. V ideálním světě by měli všichni členové porty, zvuk by měl na starosti zvukař a režii režisér – to bychom ale zabrali další auto a nebyli blízko k lidem. Potřeboval jsem být přímo s kapelou, a tak jsem měl jen dvě zrcadlovky s LED světlem, kapacitní mikrofony, rekordéry a nějaké drobnosti.

Vzhledem k velikosti kapely a jejímu bohémskému fungování bylo celé natáčení pojato dost punkově. Plánovat se nic moc nedalo a na rozdíl od Víti Klusáka s jeho Daliborkem nešlo jednotlivé situace zahrát znovu, až když se zapla kamera. Poslali by mě s tím do háje. Chtělo to vždy vytušit ideální situaci a chytit se správné skupinky, která zrovna něco rozjížděla, hlídat si zvuk i expozici a občas to trošku pošoupnout správným směrem.

Byla to ale neuvěřitelná psina, naprostá volnost, ulítlost. Styl živé kamery s otřesy, přeostřováním a šumem chci využít i v jiné sérii.