logo

5 rozjetých týdnů na turné s groovy kapelou

6.6.2017

Aspoň na chvíli rockerem

Služba pro sdílení aut HoppyGo chtěla promo videa na sociální sítě, a tak se spojila s groovy kapelou Superhero Killers a zapůjčila jim několik dodávek Mercedes. Přes měsíc jsem měl jezdit s kapelou, sbírat materiál a udělat nějaké sestřihy, které pomůžou zviditelnit Hoppy i kapelu. Nakonec vznikl klip z koncertů, 26 kratších videí a mikro spotů s hláškami, 219 fotek (!) a 5 gifů na Instagram.

Byla to jízda, asi nejzábavnější zakázka vůbec. Někdy jsem zapomněl, že jsem vlastně v práci, a jen tak točil, pařil a na nic nemyslel. Paradoxně mě pak samy od sebe přepadávaly nápady, jak s materiálem naložit a co sestříhat do dalšího dílu.

Že by to ale bylo úplně easy, to se říct nedá. V ideálním světě by měli všichni členové porty, zvuk by měl na starosti zvukař a režii režisér – to bychom ale zabrali další auto a nebyli blízko k lidem. Potřeboval jsem být přímo s kapelou, bavit se s nimi a chytat atmosféru, takže jsem měl jen dvě zrcadlovky s LED světlem, kapacitní mikrofon, rekordér a nějaké drobnosti.

Vzhledem k velikosti kapely a jejímu bohémskému fungování bylo celé natáčení pojato dost punkově. Plánovat se nic moc nedalo a na rozdíl od Víti Klusáka s jeho Daliborkem nešlo jednotlivé situace zahrát znovu, až když se zapla kamera. Poslali by mě s tím do háje. Chtělo to vždy vytušit ideální situaci a chytit se správné skupinky, která zrovna něco rozjížděla, hlídat si zvuk i expozici a občas to trošku zmanipulovat správným směrem ;)

Byla to ale neuvěřitelná psina, naprostá volnost, ulítlost. Styl živé kamery s otřesy, přeostřováním a umělým šumem chci využít i v jiné sérii.