logo

FuckUp Nights

Punková záležitost

FuckUp Nights jsou putovní večery napříč naší Republikou, ve kterých vždy vystoupí 4-5 osobností a pochlubí se svými neúspěchy. Formát vznikl kdysi kdesi v Mexiku a ČR je dnes jednou z desítek zemí, kde se docela slušně uchytil.

I když účinkující na pódiu prezentují své přešlapy většinou s ironií a vtipem, FuckUpy nejsou úplně ze žánru stand-up comedy. Často se tam rozebírají i vážné věci, kdy nejedno oko nezůstane oschlé. Jako se to stalo například v předvánočním díle v traileru výše.

Různorodost a cestování po celé řadě divadel / přednáškových sálů mě trénuje ve flexibilitě a improvizaci. Zvukaři, světelné podmínky i samotní lidé jsou pokaždé jiní, takže proplést se tou anarchií, natočit použitelně všechny výstupy a následně sestříhat krátký trailer bývá docela složité.

Natáčel jsem zatím v kinech Lucerna, BIO OKO, Aero nebo Centrál v Hradci, točilo se i na lodi Tajemství, kostele sv. Anny nebo třeba v Operu. Z osobností jsem zvěčnil Matěje Ruperta, Dominika Feriho, Tomáše Kluse, Lauru bez tygrů, Janka Rubeše, Tomáše Břínka, Emmu Smetanu, Petra Koubského, Koki nebo fotografa Františka Ortmana.