logo

CEEHACKS Hackathons

72 hodin v pár minutách

Hackathon je třídenní maraton, během kterého má několik desítek týmů připravit projekt na určité téma a oslovit porotu nějakou revoluční myšlenkou. Mojí prací je vyrobit dokument do cca 10 minut, který mapuje vystoupení všech přednášejících a partnerů, ukáže soutěžící mozky z celého světa a finální vyhlášení vítězů. Aktuálně pracuji na již třetím hackathonu CEEHACKS.

Hackathony jsou v posledních letech populární po celém světě napříč všemi obory. CEEHACKS patří k jedněm z největších v ČR a podílí se na něm mnoho významných partnerů, jako například ČEZ, Innogy, Ernst & Young, Škoda DigiLab, hlavní město Praha, Microsoft nebo například Unicorn.

Na místě natáčení nejsem celých 72 hodin, důležitý je především první a poslední den, kde zajišťuji také záznam všech prezentací pro interní potřeby pořadatelů.

První hackathon jsem pojal jako video deníček, kdy každý den vznikalo jedno video a vše se nakonec složilo do finálního dokumentu. Druhé video s frajerem pojídajícím žárovku už vzniklo až po skončení hackathonu a více než na kvantitu jsem se zaměřil na zajímavější záběry. Třetí dokument chci udělat zase úplně jinak – aby zaujal i diváky, kteří na akci vůbec nebyli :-)

Navzdory korporátnímu nádechu celé události mám při tvorbě naprostou volnost, takže je prostor i na vtípky. Níže ještě ukázka kratší verze na sociální sítě a prvního dokumentu s animacemi alá Terry Gilliam.